מרכז "משנות"- מרכז נעמת לקידום השוויון המגדרי בישראל

הוקם מתוך ההבנה כי קיים צורך לספר את סיפור השוויון המגדרי בארץ ישראל – להעלות את הסוגיות שהחברה הישראלית התמודדה ומתמודדת עימה בתחום זה ולשתף את הקהל בשאלה – לאן פנינו?

בשנת 2020, לקראת 100 שנה להקמת מועצת הפועלות - נעמת, הוחלט על ידי הנהלת נעמת להקים מרכז הדרכה שיעביר קבוצות – נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, סיור חוויתי שיזמין אותם לחשיבה ביקורתית אודות סוגיות מגדריות שאנו נתקלים בהן יום-יום.

מרכז "משנות" הושק לראשונה באפריל 2022 ונפתח לקבוצות בספטמבר 2022.

המרכז הינו מרכז הדרכה אינטראקטיבי וחוויתי יחיד מסוגו המפגיש את המבקרות והמבקרים עם סיפורים של נשים מובילות שינוי לאורך ההיסטוריה, עם דילמות שונות הנוגעות לחיינו, ועם סוגיות שונות הנוגעות לשוויון מגדרי. יחד, יבחנו המבקרות והמבקרים את עמדותיהם. מתוך המפגש עם העבר ועם הדילמות השונות, יוכלו באות ובאי המרכז לדמיין מה צריך ויכול להיות העתיד ומה בידינו עוד לשנות, וכל זה באווירה פתוחה, מכילה ומקבלת ותוך מתן מקום לדיון וביטוי אישי למגוון הקולות, ולכל סוגי הקהלים המעוניינים לבקר במרכז.

נעמת, תנועת הנשים הגדולה בישראל, היא מלכ”ר, שמטרותיו לקדם את מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה.

נעמת, תנועת הנשים חברות ההסתדרות, נוסדה בשנת 1921 תחת השם “מועצת הפועלות”, על ידי חלוצות העלייה השנייה והשלישית, אשר בער בהן הצורך להתארגן, משום שלא זכו להכרה ולייצוג במוסדות הקיימים, והן קופחו על אף היותן שותפות מלאות בעבודה.

מאז קום המדינה, לנשים היה ועודנו תפקיד משמעותי בבניית המוסדות ובניסוח החזון – אנו מאמינות שסיפורן של הנשים צריך להיות מסופר.

נושא השוויון המגדרי רלוונטי לכולנו – לא רק לנשים. גברים מופלים לרעה בתחומים שונים, ילדות וילדים גדלים לעיתים במסגרת של הסללה חברתית ולעיתים ההשפעות של חוסר השוויון שקופות לנו אך משפיעות ביתר שאת.

מרכז "משנות" מיועד לקבוצות החל מגילאי התיכון ועד הגיל השלישי, נשים וגברים, מכל המגזרים – שרוצים לחוות חוויה אחרת, ייחודית – ולעסוק בסוגיות שקשורות לשוויון המגדרי בישראל בדרך "משחקית".

בנוסף, המרכז מקיים הרצאות ופעילויות שונות במחירים מסובסדים, הקשורים לנושא השוויון המגדרי.

כמו כן, ניתן לשכור את החלל לקיום של סדנאות, הרצאות, ימי עיון וכנסים.

מרכז "משנות" שוכן בירושלים, ברחוב שלום עליכם 10.

הצטרפו אלינו לביקור חווייתי במרכז.

Author Name

משנות – מרכז נעמת לשוויון מגדרי עוצב והופק ע"י פאוזה בית הפקות

Health Care Services

Don’t Hesitate, Contact Us For Better Help & Services.

Why Chose Us

Short Story About MediDove Clinic.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia.

  • Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercit.
  • Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercit.
  • Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercit.
  • Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercit.
img
Our Doctors

Following 3 Steps

img

Have A Coffee

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte turadipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut lab.

Move Icon

Choose Doctor

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte turadipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut lab.

Move Icon

Admission Now

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte turadipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut lab.

בשנים האחרונות נושא קידום נשים ושוויון מגדרי הוא נושא שנימצא בשיח הציבורי ומעורר הרבה מאוד רגשות, מחלוקות ורצון לשנות. מרכז משנות מנגיש לקהל רחב ומגוון, הכולל גברים ונשים, סוגיות בנושא קידום נשים ושוויון מגדרי ,בהיבט היסטורי, תוך שימוש בכלים ייחודיים אינטראקטיביים, המאפשרים לדון בנושא בצורה יצירתית המותאמת לגילאים שונים. אני שמחה על הקמת המרכז ועל שיתוף הפעולה בין עיריית ירושלים ומרכז "משנות". ממליצה בחום להגיע ולהתנסות בחוויה יוצאת דופן.

אורלי בן אהרון
יועצת ראש העיר וממונה על קידום נשים, עיריית ירושלים

כאשר ביקרתי לראשונה ב"מרכז משנות" של נעמת, ממש סמוך להקמתו, התגובה הראשונית שלי היתה "וואוווווווו"!! מעבר להיות המרכז מזמין מבחינת נראותו והאנרגיות שבו, התכנים פשט קולעים! מאז הגעתי לשם עם כ-10 קבוצות, מעורבות נשים וגברים ועוד היד נטויה... כיועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מצאתי בפעילות המרכז דרך נהדרת לפתיחות מחשבתית והתמודדות עם דילמות יומיומיות שלא בטוח שניתנה עליהן הדעת בהקשר של איך היינו רוצים שהעולם סביבנו יראה. הפעילו והמרכז עצמו מאפשרים להציף, לחדד סנסורים ולצאת משם "עירניים" הרבה יותר מהמצב שהיו לפני הכניסה למקום. מעבר לכך, מדובר בפעילות מגבשת, ביצירת שיח בלתי פורמלי עם עמיתים, והכל באווירה נינוחה ונועם. תודה אישית לליאת ויצמן, מנהלת המרכז, על שת"פ וגמישות מירבית על מנת לאפשר הוצאת כמה שיותר קבוצות לחוויה המעצימה הזו!

נירית טננבאום
יועצת ראה"ע רמלה לקידום מעמד האישה

שלוחת 'המעיין' של המכינה הקדם צבאית מסבח"ה (מסע בחברה הישראלית) זכתה להשתתף במיזם "משנות" במסגרת סמינר מגדר. הביקור בנעמת היה הסיפתח לסדרה ובכנות, הסיפתח הכי טוב שיכלנו לבקש. בין מיצגי הנשים המשפיעות בישראל ובעולם, דרך דילמות מגדריות שונות ודיבייטים בנושא, ניסנו לבאר מה זה בכלל מגדר ומה זה שוויון מגדרי. מושגים שלחלק היו מוכרים ולחלק ממש לא הפכו לנושא שיח מעורר עבור הקבוצה וגירו אותה לחשוב, להציף תחושות ומחשבות שליוו אותה לפני ובמהלך המכינה ורגע לעצור ולהתבונן על החברה בה הם.ן חיים.ות מנקודת מבט אחרת. המפגש והמקום הבטוח והפתוח לדבר על נושאים מגדריים המשיכו ללוות את המכינה גם אחרי המפגש. הליווי של המנחים.ות והאינטראקטיביות בה הנושאים הועברו הלהיטו את הקבוצה לחשוב ולאתגר אחד את השניה באחריות שלנו כחברה או כקבוצת שווים במכינה על השיח והתפיסות המגדריות בחברה הישראלית. בין הדברים הכי עוצמתיים היה הרגע שבו המכיניסטים.ות הביאו את המפגש לתוך המכינה והחלו לדון ביניהם.ן על הלשון המגדרית (רבים ורבות) וכן על המשמעות של המגדר שנולדו עמו על החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. תודה על החוויה המחדשת!

דר אברהם
מנהלת שלוחת המעיין של המכינה הקדם צבאית מסבח"ה (מסע בחברה הישראלית)

היה סיור מעשיר ומעניין מאוד. השוויון המגדרי הוא חלק בלתי נפרד מעבודתנו. וקיימת עלינו כעובדות ועובדים סוציאליים לשמר אותו יום יום. תודה לכל המארגנות

X